Vabilo na dan kulturnih društev

Spoštovani!
Zveza kulturnih društev in Javni sklad RS za kulturne dejavnosti desetič družno prirejata Dan kulturnih društev, ko javnosti, pa tudi med seboj, pokažemo delček svojih dejavnosti, poudarimo pomen širokega sodelovanja v kulturnem ustvarjanju in povabimo ljudi v mnogoštevilno društveno skupnost z globokimi zgodovinskimi koreninami.

10. DAN KULTURNIH DRUŠTEV BO V ČETRTEK, 17. NOV. OB 19. URI V DVORANI UNION

Program bo tokrat obarvala prispodoba Toneta Partljiča o "nebesih pod Pohorjem" in njegova bo tudi  uvertura v večer, v katerem se bodo nato zvrstili navdušujoči nastopi kulturnih društev, ki obkrožajo naš prijazen hrib in se posvečajo njegovemu kulturnemu izročilu ter svojstvenemu izrazu: gledališčniki iz Peker, zboristi iz Hoč, folklorniki iz Hotinje vasi, ljudske pevke iz Frama, izjemni poštarski godbeniki in neponovljiva Bela krizantema iz Maribora. Tudi tokrat bomo izkazali čast izbrancem, ki imajo velike zasluge za razvoj nenadomestljive društvene kulture. Ampak, to je le uradni program, ki ga društvenice in društveniki  vselej razširijo v kulturniško druženje, kar je treba doživeti. Ni prijav in ni vstopnine, le prag Uniona je treba prestopiti in uživati!

Franci Pivec

kultura drustva